Лист № 78 Міському Голові м. Борисполя п. Федорчуку А.С. щодо непоодиноких випадків умисного пошкодження ліній зв'язку опертаорів та провайдерів телекомунікацій в різних регіонах України

04.04.2011
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Міському голові м. Борисполя

Федорчуку А.С.

 

копія: Начальнику головного управління

 житлово-комунального господарства

виконавчого комітету

 Бориспільської міської ради

_____________________  _ Аврамчуку В.І

08300, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 72

        

 

 

 

Вих.  № 78                                                                                

від 04.04 2011 р. 

 

 

 

Шановний Анатоліє Соловйовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.      

ІнАУ є провідною асоціацією в сфері ІКТ, метою діяльності якої  є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та захист законних інтересів підприємств - членів асоціації.

Нашу стурбованість викликає той факт, що останнім часом непоодинокими є випадки умисного пошкодження ліній зв'язку операторів та провайдерів телекомунікацій  в різних регіонах України. Досить часто у такий спосіб під виглядом впорядкування відносин на ринку телекомунікацій  діють саме представники органів місцевої влади, комунальних підприємств.

Вважаємо за необхідне звернути Вашу увагу на те, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи повинні діяти  на  підставі,  в межах повноважень та у спосіб,  які передбачені Конституцією і законами України (п.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Відповідно до п.6 ст.27 Закону України «Про телекомунікації» органи державної влади та органи місцевого  самоврядування  в  межах своїх повноважень зобов'язані створювати сприятливі умови для функціонування розвитку  телекомунікаційних  мереж  загального  користування та повноцінного надання телекомунікаційних послуг.

Просимо Вас довести до відома уповноважених осіб, які приймають/виконують рішення  щодо впорядкування відносин на ринку телекомунікацій, про те, що  умисне пошкодження кабельної, радіорелейної, повітряної лінії  зв'язку,  проводового  мовлення  або  споруд  чи  обладнання,  які  входять  до  їх складу,  якщо воно спричинило тимчасове припинення  зв'язку, -  карається штрафом  від  ста  до   двохсот   неоподатковуваних  мінімумів  доходів  громадян  або  виправними роботами на строк до  одного року, або обмеженням волі на строк до двох років (ст.360 Кримінального Кодексу України).

Чинним законодавством України також передбачено, що шкода заподіяна юридичним особам в результаті неправомірних рішень,  дій  або  бездіяльності  органів  місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету,  а  в результаті   неправомірних   рішень,   дій   або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування - за рахунок їх власних коштів (п.2 ст.77 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Ми сподіваємось на порозуміння і  на те, що буде продуктивною  і взаємовигідною співпраця органів місцевої та виконавчої влади та  операторів та провайдерів телекомунікацій  в різних регіонах України.

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Тетяна Попова