Лист № 47 від 12.03.2013 р. Держпідприємництва України щодо рішення НКРЗІ «Про затвердження Положення про надання послуг із перенесення абонентських номерів та використання персональних номерів»

12.03.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

Голові Державної служби України

з питань регуляторної політики

та розвитку підприємництва

Бродському М.Ю.

 

 

Вих № 47

від 12 березня 2013 р.

 

 

Щодо рішення НКРЗІ «Про затвердження Положення про надання послуг із перенесення абонентських номерів та використання персональних номерів»

 

 

Шановний Михайло Юрійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 140 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі - НКРЗІ) своїм рішенням № 107 від 28 лютого 2013 року схвалила проект рішення НКРЗІ «Про затвердження Положення про надання послуг із перенесення абонентських номерів та використання персональних номерів» (далі – проект Положення).

В ході громадського обговорення проекту Положення представниками ІнАУ, інших інститутів громадянського суспільства та провідних операторів телекомунікацій було висловлено ряд зауважень щодо непрозорої та необ'єктивної процедури визначення уповноваженого на здійснення технічного адміністрування персональних номерів, а також у зв’язку з безпідставним розширенням визначеного Законом України «Про телекомунікації» поняття «персональний номер».

На жаль, ключові зауваження представників ринку телекомунікацій не були враховані, і в прийнятому НКРЗІ проекті Положення залишились непрозорі для ринку телекомунікацій умови визначення суб'єкта господарювання, який буде уповноважений виконувати функції Адміністратора (відсутність відкритого конкурсу та можливість створення корупційної схеми діяльності Адміністратора, наявність посилання на те, що Адміністратор не може бути оператором зв’язку, що в свою чергу виключає його з переліку суб’єктів, які підпадають під державний нагляд), а також дискримінаційний характер щодо підготовки, направлення та прийому документів (передбачає обмеження для об'єднань підприємств, які претендуватимуть на здійснення діяльності Адміністратора) для допуску організацій-претендентів до процедур визначення Адміністратора.

На думку учасників ринку телекомунікацій, об'єктивність процедури визначення Адміністратора та забезпечення рівних прав організацій, які бажатимуть здійснювати централізоване технічне адміністрування персональних номерів та перенесених абонентських номерів, може забезпечити лише проведення відкритого конкурсу, по результатах якого НКРЗІ буде визначено кандидатуру Адміністратора.

З метою приведення проекту Положення до вимог законодавства, підтримки антикорупційних ініціатив Уряду України просимо Вас не погоджувати його без врахування пропозицій та зауважень, які було надано ІнАУ.

Разом з тим зазначаємо, що сама телекомунікаційна послуга перенесення    абонентського номера впроваджувалася в ряді країн світу починаючи з 1997 року перш за все як засіб       розвитку конкуренції між операторами телекомунікацій, надання можливості виходу на ринок нових операторів та відповідного зменшення абонентських тарифів. В Україні зміни до Закону України «Про телекомунікації», які передбачають впровадження телекомунікаційної послуги перенесення    абонентського номера, були прийняті згідно із Законом N 2392-VI від 01.07.2010 р. На сьогоднішній день рівень конкуренції на ринках фіксованого та мобільного телефонного зв’язку в Україні є високим, а абонентські тарифи є одними з найнижчих в світі. В цих обставинах впровадження телекомунікаційної послуги перенесення абонентського номера є економічно недоцільним, оскільки дана послуга буде мало запитуваною, а необхідність значних витрат операторів на забезпечення   технологічної процедури перенесення номера призведе до підвищення абонентських тарифів. З огляду на зазначене вважаємо доцільним внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо вилучення положень щодо телекомунікаційної послуги перенесення абонентського номера та просимо Вас про сприяння щодо цих змін.

 

З повагою,

 

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                           Т. Попова