Лист № 39 від 22.02.2013 р. Держпідприємництва України щодо проекту рішення НКРЗІ «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»

22.02.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Державної служби України

з питань регуляторної політики

та розвитку підприємництва

Бродському М.Ю.

 

 

Вих. 39
від  22  лютого 2013 р.

 

Щодо проекту рішення Національної комісії, що здійснює жержавне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет)»

 

 Шановний Михайле Юрійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) № 346 від 12.07.2012 р. було схвалено проект Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет). Даний документ пройшов процедуру громадського обговорення, і ми вдячні за врахування в ході цього обговорення ряду пропозицій, які були надані Інтернет Асоціацією України.

Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що документ потребує доопрацювання у вигляді видалення пункту 1.7.1, який відносить до послуг з доступу до Інтернет  підключення кінцевого обладнання до мережі оператора.

Зазначений пункт не є телекомунікаційною послугою, не підпадає під нормативні та нормативно-правові акти, галузеві стандарти, тому не відноситься до сфери регулювання НКРЗІ.

Послуга не входить до розділу «телекомунікації» та «надання інформаційних послуг» класифікації видів економічної діяльності.

Зазвичай дії з підключення кінцевого обладнання до мережі для роботи в Інтернет виконуються споживачем самостійно. Віднесення цієї послуги до компетенції операторів призведе до необґрунтованого підвищення цін на споживацькому ринку та може мати наслідком встановлення з боку оператора додаткових вимог до споживацького обладнання та безпідставного втручання оператора у роботу кінцевого обладнання користувачів.

Просимо Вас сприяти вилученню п. 1.7.1 з проекту Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет), оскільки даний пункт суперечить нормам Закону України «Про телекомунікації».

Сподіваємось на Вашу підтримку.

 

З повагою,  

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоціації України                                                                             В. Куковський