Лист № 37 від 21.02.2014 р. НКРЗІ щодо створення робочої групи по удосконаленню питань щодо проведення приймальних випробувань робіт між операторами на сумісність роботи радіоелектронних засобів

21.02.2014
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

ЯЦУКУ П.П.

 

 Вих. № 37

від «21» лютого 2014 р.

 

Щодо створення робочої групи

 

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України звертається до Вас з проханням створення робочої групи по удосконаленню питань щодо проведення приймальних випробувань робіт між операторами на сумісність роботи радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв на місці експлуатації двох операторів за умови не виконання розрахунків електромагнітної сумісності.

Робочу групу пропонується зробити з залученням до неї фахівців з боку операторів бездротового зв’язку, НКРЗІ та інших зацікавлених установ з метою врегулювання відносин між операторами при проведенні натурних випробувань. 

Доцільність розробки змін до вказаного Рішення викликана тим, що мають місце випадки, коли  при розрахунках електромагнітної сумісності за умови її незабезпечення, УДЦР пропонує заявникові провести натурні випробування з частотою присвоєння існуючого оператора, який першим отримав дозволи на використання частот на вказаній території, з метою фіксації у протоколі натурних випробувань наявності або відсутності взаємного впливу однієї мережі на іншу, з наступним прийняттям рішення щодо наданням відповідного висновку заявнику.

Але, нажаль, в Україні не визначена методика проведення таких випробувань. Не встановлені також параметри, на підставі яких має розраховуватися вплив однієї мережі на іншу. Така ситуація призводить до виникнення непорозумінь між операторами.

Вказана проблема набуде ще більшої гостроти після запровадження показників якості надання телекомунікаційних послуг, які будуть вимірюватися в якихось величинах доступу до мережі. Адже ліцензіати РЧР, які працюють на однаковому радіочастотному ресурсі та які пройшли процедуру натурних випробувань, будуть заважати один одному у якомусь невеликому відсотку помилок у мережі.

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                       Т. Попова