Лист № 207 від 08.08. 2011 р. Голові НКРЗ п. Яцуку П.П. щодо Рішення № 378/5765 "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій"

08.08.2011
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Яцуку Петру Петровичу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих. № 207

від 08.08. 2011 р.

 

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) засвідчує Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

14 липня 2011 р. Київрадою було прийнято Рішення №378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій» від 14 липня 2011 р. (далі - Рішення).

На жаль, при підготовці та прийнятті цього Рішення ключові пропозиції представників галузі, з якими ми неодноразово зверталися до відповідних органів центральної та місцевої влади, враховані не були.

На нашу думку, метою цього Рішення є не вирішення застарілих фундаментальних проблем зі станом внутрішньобудинкової інфраструктури у столиці, а впровадження непрозорого податку з підприємств галузі телекомунікацій на незрозумілі цілі, а його впровадження створить суттєві перешкоди для розвитку високотехнологічного сегменту економіки держави.

Також ми вважаємо, що при прийнятті цього Рішення були порушені вимоги законодавства України, зокрема Законів України «Про телекомунікації» та «Про захист економічної конкуренції».

Зважаючи на те, що дане Рішення столичної влади несе значний негативний вплив на стан галузі телекомунікацій всієї країни та є прикладом для наслідування органів місцевого самоврядування інших міст України, просимо Вас надати допомогу у протидії впровадженню та зрештою скасуванні цього Рішення, зокрема шляхом проведення та оприлюднення його юридичного аналізу та аналізу регуляторного впливу.

Оскільки наразі спостерігається процес провадження подібних рішень щодо регулювання доступу до інфраструктури «останньої милі» у цілому ряді населених пунктів України, просимо Вас прискорити напрацювання проекту відповідного законодавчого акту, які має базуватися на європейських підходах до регулювання інфраструктури «останньої милі» національним регулятором та зробити неможливими непрофесійне втручання органів місцевого самоврядування у стратегічні питання розвитку галузі.

Ми вважаємо, що взаємодія операторів/провайдерів телекомунікацій з органами місцевого самоврядування та їх підприємствами комунальної власності при наданні населенню телекомунікаційних послуг і послуг доступу в Інтернет на об‘єктах, які обслуговують підприємства комунальної власності, має базуватися на принципах створення конкурентного середовища, сприятливого інвестиційного клімату, усунення можливості корупції,  протекціонізму та дискримінації.

 

Додаток: «Принципи взаємодії операторів/провайдерів телекомунікацій з органами місцевого самоврядування та їх підприємствами комунальної власності при наданні населенню телекомунікаційних послуг і послуг доступу в Інтернет на об‘єктах, які обслуговують підприємства комунальної власності», на 2-х арк.

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                               Тетяна Попова