Лист № 194 від 24.06.2011 р. Голові НКРЗ п. Яцуку П.П. щодо участі у робочій групі НКРЗ

24.06.2011
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Яцуку П.П.

 

Копія: Члену Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Сиротенко І.В.

 

 

 

 

 

 

Вих  № 194

від 24 червня 2011 р.

 

 

На вих. НКРЗ № 07-3193/132 щодо участі у робочій групі НКРЗ.

 

 

Шановний Петре Петровичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює вдячність за запрошення до створюваної НКРЗ робочої групи з підготовки законопроекту про спільне використання інфраструктури суб‘єктами господарювання на ринку телекомунікацій.

Звертаємо Вашу увагу, що в ході круглого столу «Шляхи вирішення проблем використання інфраструктурних елементів телекомунікацій», який 8 червня 2011 р. ІнАУ та Український союз промисловців та підприємців (УСПП) провели за участі представників НКРЗ, йшлося про необхідність розробки проекту закону про доступ до критичних елементів інфраструктури, а також розробки необхідних змін до відповідних законів України, зокрема, «Про телекомунікації», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного і комунального майна». Учасники круглого столу відмічали, що принципами використання телекомунікаційної інфраструктури з урахуванням відповідного досвіду держав Євросоюзу мають бути з боку держави забезпечення вільного доступу та використання кабельної каналізації електрозв‘язку та телекомунікаційної інфраструктури споруд усіх форм власності; єдиний підхід при ціноутворенні за використання та доступ до кабельної каналізації електрозв‘язку та телекомунікаційної інфраструктури, що знаходиться в управлінні територіальної громади та інших власників; рівний і безперешкодний доступ до неї операторів/провайдерів телекомунікацій (див. Резолюцію круглого столу у додатку).

Пропонуємо створюваній робочій групі зосередитися в своїй роботі на впровадженні саме цих принципів та просимо включити до її складу таких представників ІнАУ:

1.      Грищук Дмитро Михайлович, член Правління ІнАУ.

2.      Гудзь Олеся Віталіївна, юрист ІнАУ.

3.      Кравченко Вікторія Володимирівна, член Правління ІнАУ.

4.      Кульчицький Олександр Володимирович, член Правління ІнАУ.

5.      Нагорнюк Андрій Олександрович, член Правління ІнАУ.

6.      Пєтухов Іван Михайлович, член Правління ІнАУ.

7.      Попова Тетяна Володимирівна, Голова Правління ІнАУ.

8.      Ржечицький Валерій Мечеславович, директор з розвитку ДП «Українська мережа обміну трафіком».

 

Разом з тим, з метою виконання вимог ст. 66 Закону України «Про телекомунікації», пропонуємо Національній комісії з питань регулювання зв’язку України якнайшвидше затвердити граничні тарифи на доступ та використання кабельної каналізації електрозв‘язку та інфраструктури «останньої милі». Для створення умов для стабільного розвитку ринку телекомунікацій України та залучення довгострокових інвестицій у його розвиток пропонуємо здійснювати впровадження змін до тарифів на доступ та використання кабельної каналізації електрозв‘язку та інфраструктури «останньої милі» не раніше ніж через рік після їх оприлюднення.

З огляду на необхідність розробки  процедури розгляду спорів, які виникають між власником кабельної каналізації електрозв‘язку та операторами телекомунікацій, та з метою врахування позицій учасників ринку при розробці такої процедури просимо Вас створити робочу групу з розробки процедури розгляду спорів в сфері доступу та користування кабельною каналізацією електрозв‘язку та включити до її складу представників операторів телекомунікацій та профільних об‘єднань підприємств галузі.

Такі кроки сприятимуть поліпшенню інвестиційного клімату в галузі та  налагодженню взаємовигідних дострокових взаємовідносин учасників вітчизняного ринку телекомунікацій.

 

 Додаток: Резолюція круглого столу «Шляхи вирішення проблем використання інфраструктурних елементів телекомунікацій», на 3 арк.

 

З повагою,

Голова  Правління Інтернет Асоціації України                                         Т. Попова