Лист № 144 від 18.08.2017 Голові СБУ Грицаку В.С. щодо звернення ФОП Войтов О.С. стосовно проведення перевірки ситуації, яка виникла внаслідок дій працівників Управління СБУ в Донецькій області

18.08.2017
Вихідні реквізити: 
Вих. № 144 від 18.08.2017
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
СБУ

Голові Служби безпеки України

ГРИЦАКУ В.С.

вул. Володимирська, 33, м. Київ, 01601

 

 

 

Вих. №­­­ 144

Від 18 серпня 2017 р.

 

Щодо проведення перевірки

 

Шановний Василю Сергійовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 190 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та напрямком діяльності якої є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ України, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

До ІнАУ звернувся ФОП Войтов О.С. (Донецька область, Бахмутський район, м. Сіверськ), який є оператором телекомунікацій та надає послуги з доступу до Інтернету на території Донецької області, зокрема у м. Сіверськ, з проханням сприяти у вирішенні ситуації, яка, на його думку, виникла внаслідок неправомірних дій працівників Управління СБУ в Донецькій області.

З отриманої інформації стало відомо, що 08.08.2017 працівником Управління СБУ в Донецькій області було знято телекомунікаційне обладнання з дахів багатоквартирних будинків за адресами вул. Доломітників (Червоноармійська), 25, вул. М. Закаряна (Калініна), 25 та вул. Садова, 53 у м. Сіверськ. За інформацією ФОП Войтова О.С. даний факт зафіксовано працівниками Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області та, пізніше, ним було подано заяву до цього відділу поліції від 08.08.2017 за № 15335.

За повідомленням ФОП Войтова О.С. і як ним було потім з’ясовано, такі дії вчинив працівник Управління СБУ в Донецькій області, а, оскільки особа не представлялась та не надавала документів, відоме лише його ім’я та по-батькові – Сергій Олександрович (тел. 099-235-11-46). До зняття телекомунікаційного обладнання та під час таких дій ФОП Войтову О.С. не надавалось жодних документів, пояснень щодо причин демонтажу, тощо.

Детальна інформація обставин інциденту, який відбувся 08-09.08.2017, вказана у заяві ФОП Войтова О.С. від 15.08.2017, яка ним направлена до прокуратури Донецької області (копія додається).

Враховуючи вищенаведене, просимо терміново сприяти:

  1. Призначенню перевірки факту зняття (демонтажу) телекомунікаційного обладнання з дахів багатоквартирних будинків за адресами вул. Доломітників (Червоноармійська), 25, вул. М. Закаряна (Калініна), 25 та вул. Садова, 53 у м. Сіверськ, Донецької області, яке належить ФОП Войтову О.С., та, внаслідок цього, порушення цілісності телекомунікаційного обладнання, що може призвести до припинення надання послуг населенню та нанесенню збитків власнику майна.
  2. У разі виявлення незаконних дій з боку працівників Управління СБУ в Донецькій області вжити відповідних заходів реагування.
  3. У разі підтвердження факту зняття (демонтажу) телекомунікаційного обладнання з дахів багатоквартирних будинків за адресами вул. Доломітників (Червоноармійська), 25, вул. М. Закаряна (Калініна), 25 та вул. Садова, 53 у м. Сіверськ Донецької області працівником (працівниками) Управління СБУ в Донецькій області, негайно поновити права ФОП Войтова О.С. шляхом повернення телекомунікаційного обладнання, оскільки наявні ознаки незаконного вилучення майна.

Про результати розгляду даного звернення просимо повідомити ІнАУ письмово.

 

Додаток: копія заяви ФОП Войтова О.С. від 15.08.2017 до прокуратури Донецької області.

 

 

З повагою,

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                                                О. Федієнко