Лист № 142 від 5.09.2012 р. до АМКУ щодо порушень конкурентного законодавства у рішеннях Київської міської ради

05.09.2012
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Антимонопольного комiтету України

Цушку В.П. 

 

Вих. №  142

від 05  вересня 2012 р. 

 

Шановний Василю Петровичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою щиру повагу та вдячність за Вашу активну позицію щодо відстоювання принципів економічної конкуренції, зокрема на ринку інформаційно-комунікаційних технологій України.

У відповідь на звернення Інтернет Асоціації України та інших представників ринку телекомунікацій щодо порушень конкурентного законодавства у рішеннях Київської міської ради Антимонопольним комітетом України були розроблені та направлені до Київради Рекомендації від 26.10.2011 № 20 РК «Про запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції». Цим документом Київраді було рекомендовано вжити заходів для встановлення на економічно обґрунтованому рівні тарифу на розміщення телекомунікаційних мереж та переглянути механізм розподілу суми отриманих платежів, визначеного рішенням від 14 липня 2011 року № 378/5765 «Про питання впорядкування діяльності суб’єктів господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій».

На жаль, Київрада до сьогоднішнього дня не переглянула своє рішення від 14 липня 2011 року № 378/5765 та не внесла в нього жодних змін відповідно до Рекомендацій АМКУ, що призвело до встановлення економічно необґрунтованих тарифів на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових і нежитлових будівлях комунальної власності столиці та, відповідно, до завищення витрат на надання телекомунікаційних послуг споживачам.

Рішення столичного органу місцевого самоврядування, яке порушує принципи конкурентного законодавства, є негативним прикладом для наслідування органами місцевого самоврядування в цілому ряді регіонів України. Прикладом є подібне Рішення виконавчого комітету міської ради м. Вишневе Київської області № 81/40 (див спільний лист ІнАУ та Асоціації «Телас» № 15 від 27.01.2012 р. Голові АМКУ), Рішення Броварської міської ради Київської області № 458-17-06 (див. лист ІнАУ № 20 від 06.02.2012 р. Голові АМКУ). З порушенням конкурентного законодавства України було прийняте Рішення Васильківської міської ради 04.35-25-VI від 01.06.2012 р., яке без жодних обґрунтувань зобов’язує провайдера/оператора телекомунікацій щомісячно сплачувати 4,78 грн за кожного абонента на користь комунального підприємства «Васильківкомунікаціясервіс».  

Звертаємось до Вас, шановний Василю Петровичу, здійснити відповідні дії з метою забезпечення виконання Київрадою Рекомендацій АМКУ, оскільки таке ігнорування органом місцевого самоврядування вимог державного органу із спеціальним статусом не тільки створює небезпечний прецедент, але й робить перешкоди для виконання завдань, викладених у Дорученні Президента України від 21.03.2012 р. «Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет».

Також просимо Вас ініціювати проведення територіальними відділеннями АМКУ перевірки виконання вимог конкурентного законодавства органами місцевого самоврядування у регіонах у сфері взаємодії з суб’єктами господарювання в галузі зв’язку та інформаційних технологій. Зі свого боку Інтернет Асоціація України готова надати необхідну інформацію з цього питання.

 

З повагою,

 Голова Правління ІнАУ                                                                           Сергій Бойко