Лист № 102 від 14.05.09 р. Голові постійної комісії Київради Олійнику Д.М. стосовно призупинення дії рішення Київської міської ради від 22 січня 2009 року N 6/1061 "Про Методику розрахунку і порядок використання орендної плати за користування, ..."

14.05.2009
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові постійної комісії Київради

з питань транспорту і зв’язку Олійнику Дмитру Миколайовичу

 

 

 

 

Вих. № 102від 14.05.2009 р.Щодо призупинення дії рішення Київської міської ради від 22 січня 2009 року N 6/1061 «Про Методику розрахунку і порядок використання орендної плати за користування, прокладання телекомунікаційних мереж…».

 

Шановний Дмитре Миколайовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси близько ніж 80-ти телекомунікаційних компаній, висловлює Вам свою подяку за принципову позицію щодо протидії спробам необґрунтованого та незаконного підвищення тарифів, які останнім часом прийняли в м. Києві системний характер.

Разом з тим звертаємо Вашу увагу на те, що набуття чинності рішенням Київської міської ради від 22 січня 2009 року N 6/1061 «Про Методику розрахунку і порядок використання орендної плати за користування, прокладання телекомунікаційних мереж…», прийнятого без громадського обговорення, без аналізу регуляторного впливу, а також з іншими порушеннями законодавства, уже призводить до значного збільшення фінансового навантаження на легально працюючих учасників ринку телекомунікацій, та, в кінці кінців, на користувачів телекомунікаційних послуг – телефонії, кабельного телебачення, Інтернету.

Стурбованість ІнАУ щодо шкоди від впровадження цієї Методики уже висловили ряд державних установ України. Серед них - представництво Держкомпідприємництва у м. Києві та Київське міське відділення Антимонопольного комітету України.

За зверненням ІнАУ та інших громадських організацій  розпочато процес опротестування рішення Київської міської ради  N 6/1061 прокуратурою м. Києва у зв’язку з численними порушеннями при його прийнятті. Однак процес опротестування може виявитися тривалим, особливо з огляду на ненадання у визначений законодавством термін необхідних документів секретарем Київради Довгим О.С.

Звертаємось до Вас з проханням включити розгляд цього питання у порядок денний засідання постійної комісії Київради з питань транспорту і зв’язку та запросити до участі у цьому засіданні представників ІнАУ: члена Правління ІнАУ Дмитра Грищука та виконавчого директора ІнАУ Володимира Куковського, а також представників Головного управління зв'язку, інформатизації та захисту інформації Київської міської державної адміністрації. Сподіваємось, що результатом розгляду цього питання на засіданні постійної комісії Київради з питань транспорту і зв’язку стане ініціювання питання про призупинення рішення Київської міської ради від 22 січня 2009 року N 6/1061 в частині ст.4.

Інформуємо Вас про те, що робоча група ІнАУ за участі фахівців ринку телекомунікацій розробила технічне завдання щодо методики оцінки вартості використання домових стояків та кабельних споруд. Згідно з цим технічним завданням, стосовно домових слаботочних кабельних стояків методика повинна базуватися на сервітуті та фактичних витратах власника на роботи з нагляду за їх використанням у прив’язці до числа одиниць встановленого обладнання, а стосовно лінійних кабельних споруд (мостів, метрополітену, тощо) методика повинна базуватися на сервітуті та на підходах, викладений у подібній методиці ВАТ «Укртелеком» та у рішенні НКРЗ «Порядок використання кабельної каналізації електрозв’язку», яке перебуває на етапі затвердження у Міністерстві юстиції України. ІнАУ уже почала співпрацю щодо розробки нової методики з фаховим науковим закладом зв’язку України.

 

 

 

З повагою та надією на порозуміння,

Виконавчий директор ІнАУ                                                 Володимир Куковський