Лист № 09 від 28.01.10 року Прем'єр-міністру України стосовно затримки перегляду справи про ринкове становище операторів мобільного зв’язку Антимонопольним комітетом України

28.01.2010
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

 

Прем'єр-міністру України

Тимошенко Юлії Володимирівні

 

 

 

Вих. № 09від 26.01.2010 р. Щодо затримки перегляду справи про ринкове становище операторів мобільного зв’язку Антимонопольним комітетом України. 

 

Шановна Юліє Володимирівно!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси більш ніж 90 телекомунікаційних компаній, даним листом висловлює своє занепокоєння затримкою розгляду Антимонопольним комітетом України справи про визначення становища операторів мобільного і фіксованого зв’язку на ринку «інтерконекту».

Учасники українського ринку телекомунікацій, та зокрема члени Інтернет Асоціації України, покладали свої сподівання на те, що розпорядження Антимонопольного комітету України від 25.05.2009 р., яким вісім операторів телекомунікацій визнавалися монополістами на ринку завершення телефонних з’єднань, мало покласти край зловживанням своїм монопольним становищем найбільшими операторами зв’язку.

Але в червні 2009 р. АМКУ розпочав справу про перегляд свого рішення щодо ринкового становища операторів мобільного зв’язку, і дія розпорядження Комітету від 25.05.2009 р. щодо монопольного становища на ринку завершення телефонних з’єднань була призупинена до закінчення справи. Підставою для цього стали відповідні клопотання ЗАТ «Український мобільний зв’язок» та ЗАТ «Київстар Дж. Ес. Ем.», які надійшли до Комітету 02.06.2009 р. Згідно повідомленню на офіційному веб-сайті АМКУ, своє звернення ці компанії мотивували тим, що під час прийняття розпорядження Комітету не були враховані істотні обставини.

Ми зверталися до голови АМКУ (наш вих. № 141 від 31.08.2009 р.) з проханням надати інформацію про те, чи були виявлені Комітетом ці істотні обставини, а також проінформувати про хід здійснення провадження з перегляду розпорядження Комітету від 25.05.2009 р. та про очікуваний термін його завершення. Також ми просили надати роз’яснення про порядок відновлення дії чи відміни призупиненого розпорядження Комітету від 25.05.2009 р. за результатами справи. На жаль, у відповіді АМКУ (наш вх. № 112 від 29.09.2009 р.) ми не отримали інформації ані щодо виявлених Комітетом істотних обставин, ані щодо очікуваних термінів завершення провадження.

Не отримавши відповіді по суті своїх запитань від голови АМКУ, ми звернулися до Першого віце-прем'єр-міністра України п. Турчинова О.В. (наш вих. № 208 від 26.11.2009 р.) з проханням розібратися в даній справі, провести відповідну нараду та визначити терміни вирішення питання. На жаль, у відповіді, яку ми отримали знову ж від АМКУ, куди був переадресований наш лист. (наш вх. 154 від 22.12.2009 р.), знову не йдеться ані про виявлені Комітетом істотні обставини, ані про очікувані терміни завершення провадження.

Просимо Вас розібратися в даній справі і визначити кінцеві терміни вирішення даного питання. Сподіваємось на Вашу підтримку.

 

 

З повагою та надією на порозуміння,

Голова Правління ІнАУ                                              Тетяна Попова