Лист № 07 від 16.01.2013 р. Голові Громадської ради при МВС України щодо щодо звернення ПП "СКС-Лугань" та ТОВ "Лугалінк"

18.01.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Громадської ради при МВС України Багірову Е.С.

 

Вих № 09

від 16 січня 2013 р.

 

Шановний Едуарде Садиховичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, засвідчує Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

Нашу стурбованість викликає той факт, що останнім часом непоодинокими стали спроби незаконного перерозподілу телекомунікаційного ринку у ряді населених пунктів України з боку окремих учасників даного ринку. При цьому у якості одного з інструментів недобросовісної конкуренції використовується дестабілізація роботи телекомунікаційних мереж операторів (провайдерів) телекомунікацій.

На жаль, у ряді випадків реалізації планів ініціаторів незаконного перерозподілу ринку сприяють дії представників МВС України. Йдеться перш за все про вилучення серверного та комутаційного обладнання у якості речових доказів в ході виконання слідчих дій. Якщо такі дії відбуваються з порушенням принципу доцільності, адекватності та здорового глузду, без урахування інтересів сумлінних суб’єктів господарювання та споживачів телекомунікаційних послуг, а часом з порушенням вимог Кримінально-процесуального Кодексу  України, вони не лише завдають економічної шкоди державі, громадянам України та іміджу правоохоронних органів, але і викликають сумніви у законності мотивації дій співробітників правоохоронних органів.

Показовою є ситуація з провайдером телекомунікацій Приватне підприємство «СКС – Лугань», Луганська обл. (№ 1069 у Списку суб’єктів господарювання, що внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації). Обладнання даного підприємства (сервери, обчислювальна та комутаційна техніка) було вилучене у якості речових доказів в ході обшуку 12.01.2013 р. у приміщеннях ПП «СКС – Лугань» та у житловому приміщенні директора даного підприємства Лизенка Д.И. Вилучення близько двох десятків одиниць обладнання, яке належить ПП «СКС – Лугань», в ході досудового слідства по кримінальному провадженню №12012030150000004, вчинене співробітниками Брянківського відділу УМВС Луганської обл., призвело до порушення роботи телекомунікаційної мережі підприємства ПП «СКС – Лугань», припинення надання телекомунікаційних послуг понад 10 тис. абонентам даного підприємства у Луганській обл. (у тому числі соціально незахищених верств населення) та нанесення значних збитків даному підприємству та його клієнтам.

Представники ПП «СКС – Лугань» та ТОВ «Лугалінк», які звернулись з заявою та листом до Інтернет Асоціації України (заява №5 від 14.01.2013 р. директора ПП «СКС – Лугань» та лист №7 від 14.01.2013 р. директора ТОВ «Лугалінк» - у додатку) вважають дані дії представників МВС України незаконними та такими, які направлені на усунення підприємства «СКС – Лугань» з телекомунікаційного ринку м.Брянка Луганської обл. та переслідують інтереси іншого підприємства, що є конкурентом ПП «СКС – Лугань».

У цій ситуації звертаємось до Вас з наступним:

1.     Просимо Вас взяти під громадський контроль перевірку законності дій співробітників правоохоронних органів при проведенні обшуків у квартирах № 24, № 27 та № 30 будинку № 51 по вул. Леніна м. Алчевська, в квартирі № 1 будинку № 59 мікро-4 м. Брянка 12.01.2013 року, та фактів вилучення серверів та телекомунікаційного обладнання і відповідної дестабілізації роботи телекомунікаційної мережі ПП «СКС – Лугань», а також перевірку наявність можливих ознак порушення співробітниками правоохоронних органів УМВС України в Луганській обл. законодавства України у сфері боротьби з корупцією щодо дій в рамках досудового слідства по кримінальній справі №12012030150000004.

2.     Просимо Вас включити до порядку денного найближчого засідання Громадської ради при МВС України питання про можливі дії та заходи громадського впливу з метою забезпечення з боку співробітників оперативних та слідчих органів МВС України зваженого підходу щодо вилучення серверного та телекомунікаційного обладнання та  пошкодження телекомунікаційних мереж, у відповідності до діючого законодавства України.

 

 

Додатки:

1. Заява №5 від 14.01.2013 р. директора ПП «СКС – Лугань» на адресу Інтернет Асоціації України – на 2 арк.

2. Лист №7 від 14.01.2013 р. директора ТОВ «Лугалінк» на адресу Інтернет Асоціації України – на 2 арк.

 

 

З повагою,

 

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                    С.Бойко