ІнАУ отримала офіційне роз'яснення окремих положень ЗУ про доступ

14.09.2017

Отримано листа від парламентського Комітету з питань інформатизації та зв'язку: Лист № 206 від Комітету з питань інформатизації та зв'язку ВРУ 14.09.2017 щодо надання роз'яснень про застосування окремих положень Закону "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж".

 

Це відповідь на запит ІнАУ: Лист № 140 від 09.08.2017 Голові Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Данченку О.І. щодо застосування окремих положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж". Запит було ініційовано за зверненнями членів ІнАУ.

 

В цьому запиті ми просили надати роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону про доступ, а саме:

  • чи включають податок на додану вартість (ПДВ) граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, зазначені в п.п. 1-5 частини сьомої статті 17 Закону про доступ?
  • чи встановлюють вказані положення Закону про доступ право кількох замовників доступу до інфраструктури об’єкта доступу, які використовують один і той же елемент інфраструктури об’єкта доступу, вимагати від власника (володільця) інфраструктури об’єкта доступу пропорційного розподілу плати за доступ до елементів інфраструктури об’єкта доступу, що визначається методикою?

У роз’ясненні законодавець відзначає, що:

  • граничні розміри плати за доступ встановлено в межах розмірів з урахуванням ПДВ
  • Власник інфраструктури має пропорційно розподіляти витрати між замовниками, якщо вони використовують ті самі елементи.
  • пояснюється, що розуміти під терміном «ті самі».

Окремо зазначається, що Профільний комітет має право надавати такі роз’яснення з питань, віднесених до предметів їх відання, відповідно до ст. 21 ЗУ «Про комітети ВРУ».

Детальніше – див. роз’яснення в розділі «листування» на сайті ІнАУ.