Спільний лист ІнАУ, УСПП, ТПУ та Телас № 164 від 22.10.2013 р. АМКУ щодо порушення законних прав суб’єктів господарювання та споживачів телекомунікаційних послуг у Харкові

22.10.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Антимонопольного

комітету України

Цушку В.П. 

 

Вих № 164  

від 22 жовтня 2013 р.

 

Щодо порушення вимог  законодавства  про  захист  економічної конкуренції у Харкові

 

Шановний Василю Петровичу!

Ми, представники провідних асоціацій сфери інформаційно-комунікаційних технологій України: Інтернет Асоціації України, Української асоціації операторів зв'язку «Телас» та Асоціації «Телекомунікаційна палата України», засвідчуємо Вам свою щиру повагу та звертаємось з наступним.

У місті Харкові склалася надзвичайно тривожна ситуація з забезпеченням законних прав суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій через численні факти порушення вимог  законодавства  про  захист  економічної конкуренції.

На нашу думку, керівництво групи компаній, які використовують торгівельну марку «Тріолан» та окремі представники органів місцевого самоврядування Харкова, в ході реалізації міської програми з ремонту під’їздів житлових будинків здійснюють кроки, направлені на створення перешкод суб'єктам господарювання у процесі конкуренції, досягнення неправомірних переваг для окремих підприємств та перерозподілу ринку телекомунікацій Харкова на користь цих підприємств.

При виконанні робіт з проведення ремонтів під’їздів житлових будинків фіксуються масові випадки пошкодження законно встановлених телекомунікаційних мереж. Численні порізи мереж та знищення телекомунікаційного обладнання зафіксовані у Харкові цілим рядом операторів, зокрема ТОВ «Воля-Кабель», ПрАТ «Датагруп», ПрАТ «Київстар», ТОВ «Макснет», ПрАТ «Фарлеп-Інвест» та іншими. Загальна сума завданої шкоди від цих дій лише за останні два місяці складає кілька мільйонів гривень. За цей час було порушено право кількох тисяч споживачів Харкова, включаючи соціально незахищені верстви населення, на своєчасне і якісне одержання телекомунікаційних послуг, в тому числі загальнодоступної телекомунікаційної послуги та універсальної програмної послуги, доступ до яких гарантується законом.

Слід зазначити, що за інформацією від операторів міста Харкова, наданої на умовах конфіденційності, після пошкоджень мереж створюються штучні перешкоди для доступу ремонтних підрозділів операторів до місця пошкоджень, що призводить до затримки у відновленні надання послуг та викликає обурення споживачів. Як наслідок, відбувається незаконний перерозподіл телекомунікаційного ринку Харкова на користь окремих комерційних підприємств, до яких не застосовуються порізи, а саме щодо компаній, які використовують торгову марку «Тріолан». При цьому кримінальні справи за фактами втручання у роботу телекомунікаційних мереж за численними заявами операторів телекомунікацій органами МВС у Харкові не відкриваються.

Ці факти дають нам підстави зробити припущення, що пошкодження телекомунікаційних мереж умисно здійснюються підрядною організацією групи компаній, що використовують торгівельну марку «Тріолан». А оскільки міська програма ремонту під’їздів, в тому числі графік проведення робіт, контроль їх якості та строків виконується, згідно з «Меморандумом спільної наради Департаменту телекомунікацій та зв’язку з провайдерами програмної послуги про ремонти під’їздів за рахунок провайдерів» (далі – Меморандум, див. Додаток 1) безпосередньо представниками Департаменту телекомунікацій та зв’язку (який є відповідальним контролюючим суб’єктом), є підстави для припущення, що пошкодження телекомунікаційних мереж відбувається з відома посадових осіб Департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради. Зазначене викликає необхідність перевірки фактів створення перешкод суб'єктам господарювання у процесі конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг у місті Харкові та досягнення неправомірних переваг у конкуренції на цьому ринку компаніям, які використовують торгову марку «Тріолан».

Про певну заангажованість посадових осіб Департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради може свідчити той факт, що відповідно до повідомлень ЗМІ, заступник Директора департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради Роман Сальніков станом на 08.01.2013 є співробітником підприємств, що використовують торгову марку «Тріолан», а в 2011 його було затверджено на посаді «Президент торгової марки «Triolan» (див., наприклад, http://www.sq.com.ua/rus/files/1108, Додаток 2).

            Таке ж саме можна сказати і про Директора департаменту телекомунікацій та зв’язку виконкому Харківської міськради – Олексія Липчанського, якого численні Інтернет ЗМІ називають фактичним власником Компанії «Тріолан»  (наприклад, див. Додаток 3).

Звернення наших асоціацій до керівників Департаменту телекомунікацій та зв’язку і Департаменту житлового господарства виконкому Харківської міськради, а також зустріч з Міським головою Харкова і керівниками Департаменту телекомунікацій та зв’язку і Департаменту житлового господарства виконкому Харківської міськради, яка відбулась 15.10.2013 р., позитивних наслідків не дають.

З огляду на зазначене, а також враховуючи Вашу, шановний Василю Петровичу,  професійну позицію у питаннях державного захисту економічної конкуренції на ринку телекомунікацій, звертаємось до Вас з проханням про здійснення Антимонопольним комітетом України перевірки та порушення провадження за ознаками статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» про антиконкурентні дії органів місцевого самоврядування у вигляді бездіяльності, внаслідок якої окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами та прийняття заходів по припиненню недобросовісної конкуренції з боку суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують торгову марку «Тріолан.

 

 

Додатки:

1. Копія Меморандуму спільної наради Департаменту телекомунікацій та зв’язку з провайдерами програмної послуги» про ремонти під’їздів силами (коштами) провайдерів, на 2 арк.

2.  Інформація на веб-сайті інформаційного агентства "STATUS QUO", м . Харків, станом на 22.10.2013 р., на 1 арк.

3. Інформація на веб-сайті «Википедия», станом на 22.10.2013 р., на 1 арк.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                              

Т. Попова

 

Голова Ради Української асоціації операторів зв'язку «Телас»                

 

Л.Ошеров

 

Директор Асоціації «Телекомунікаційна палата України»                        

 

К.Грицак