Лист №54 від 03.04.2017 Міністру інформаційної політики України щодо відкритості засідань Експертної ради

03.04.2017
Вихідні реквізити: 
№54
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Міністр інформаційної політики України

 

 

 

 

Міністру інформаційної політики України

Стецю Ю.Я.

 

 

Вих. №54

від 03 квітня 2017 року

 

Щодо відкритості засідань Експертної ради

 

Шановний Юрію Ярославовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 180 суб’єктів телекомунікацій та напрямком діяльності якої є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ України, висловлює Вам повагу та звертається з наступного приводу.

На сайті Міністерства інформаційної політики України (далі – Мінінформполітики) http://mip.gov.ua/news/1741.html розміщена інформація про те, що у рамках обов’язків, покладених Доктриною інформаційної безпеки України на Мінінформполітики, створено робочу групу, яка працювала над аналізом правових норм українського законодавства, що забороняють поширення інформації, яка становить загрозу національним інтересам України. А, 28 березня 2017 року в ІА «Укрінформ» відбулося засідання Експертної ради при Мінінформполітики, на якому було розглянуто норми українського законодавства, які визначають характер інформації, поширення якої заборонено в Україні, та обговорено правові критерії її оцінки. Як зазначено в опублікованій інформації, на підставі цих норм, буде оцінено матеріали, що розповсюджуються окремими сайтами і тим самим створюють загрозу національним інтересам України, розпалюють міжнаціональну ворожнечу або закликають до порушення конституційного ладу з метою вжиття відповідних заходів реагування.

Відповідно до Розділу 6 Доктрини інформаційної безпеки України на Мінінформполітики покладено в установленому порядку організацію та забезпечення, зокрема, моніторингу засобів масової інформації та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі Інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні.

ІнАУ зверталась до ряду державних органів, в т.ч. і до Мінінфраструктури, з листом від 07.03.2017 № 36/1-5 щодо надання окремих пропозицій з реалізації Указу Президента України від 25.02.2017 № 47/2017, яким введено в дію рішення РНБО України від 29.12.2016 «Про Доктрину інформаційної безпеки України», див. http://inau.ua/document/lyst-no361-5-vid-07032017-shchodo-realizaciyi-ukazu-prezydenta-ukrayiny-vid-25022017-no.

Враховуючи наведене, ІнАУ наполягає, що засідання Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України з визначення критеріїв оцінки інформації, поширення якої заборонено в Україні, мають відбуватись у відкритому режимі. Принаймні, до участі у цих засіданнях в обов’язковому порядку повинні залучатись представники Інтернет Асоціації України, інших об’єднань, до складу яких входять оператори, провайдери телекомунікацій, які надають послуги доступу до мережі Інтернет.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                О.Федієнко