Лист №50 від 30.03.2017 Голові Запорізької обласної державної адміністрації щодо діяльності ТОВ "Авікон Груп"

30.03.2017
Вихідні реквізити: 
№50
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Запорізька обласна державна адміністрація

 

 

Голові Запорізької обласної державної адміністрації

Брилю Костянтину Івановичу

пр.Соборний, 164, м.Запоріжжя, 69107

 

 

Вих. №50

від «30» березня 2017 року

 

Щодо діяльності ТОВ «АВІКОН ГРУП»

 

Шановний Костянтине Івановичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), до складу якої входить понад 180 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та напрямком діяльності якої є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ України, висловлює Вам повагу та звертається з наступним.

До нас звернувся один з операторів телекомунікацій України - Товариство з обмеженою відповідальністю «Телесвіт» (надалі –ТОВ «Телесвіт»). Даний оператор володіє телекомунікаційними мережами в м.Запоріжжя та здійснює їх технічне обслуговування з метою надання на договірних умовах можливості забезпечення провайдером ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» телекомунікаційних послуг своїм абонентам.

Поряд з іншими представниками ринку, зокрема Kyivstar, Фрегат, Triolan, Vega, Експрес, ТОВ «Телесвіт» та ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» забезпечують надання телекомунікаційних послуг мешканцям понад двох тисяч домогосподарств м.Запоріжжя. Окрім цього, підприємства компанії «ВОЛЯ» є одними з великих платників податків до місцевого бюджету.

Попри це, внаслідок, на наш погляд, антиконкурентних дій з боку ТОВ «АВІКОН ГРУП» (ЄДРПОУ 40653787), у ТОВ «Телесвіт» виникли досить серйозні перешкоди для нормального здійснення ринкової діяльності, направленої на задоволення потреб населення в телекомунікаційних послугах.

Зокрема, при проведенні переговорів з управителями об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (надалі – ОСББ) щодо укладення/переукладення на законних підставах договорів сервітуту з метою розміщення телекомунікаційного обладнання та мереж, понад 20-ти ОСББ м.Запоріжжя, посилаючись на наявність у них договірних відносин з ТОВ «АВІКОН ГРУП», в категоричні формі відмовляються підписувати договори без попередньої згоди на це керівництва ТОВ «АВІКОН ГРУП». В свою чергу, при веденні переговорів, ТОВ «АВІКОН ГРУП» висуває ТОВ «Телесвіт» економічно необґрунтовані вимоги щодо закріплення в договорах вартості оплати 100 грн. за одну одиницю (елемент) мережі, що в своїх сукупності, навіть в межах одного договору, формує занадто обтяжливі грошові зобов’язання перед ТОВ «Телесвіт».

При цьому, будь-які спроби ТОВ «Телесвіт» вести ділові переговори з управителями ОСББ щодо напрацювання різноманітних варіантів виходу із ситуації, останніми ігноруються. Зокрема посилання ТОВ «Телесвіт» на взаємні права та обов’язки сторін у цьому процесі, що визначаються законодавством, у т.ч. Законом України «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» протилежною стороною до уваги не беруться, а пропозиції щодо пошуку компромісів при формуванні ціни сервітуту по запропонованим договорам, не приймаються.

Більше того, ТОВ «АВІКОН ГРУП» та ОСББ адресують ТОВ «Телесвіт» ультимативні вимоги прийняти їх умови договорів, в іншому разі, погрожують відключенням телекомунікаційного обладнання від електроживлення. Аргументи стосовно наявності у ТОВ «Телесвіт» діючих договорів з енергопостачаючими компаніями на електроживлення елементів мережі, ТОВ «АВІКОН ГРУП» та ОСББ також ігноруються.

З огляду на це, перед ТОВ «Телесвіт», не виключно, що й для інших операторів, провайдерів телекомунікацій, виникли серйозні перешкоди щодо сталого та якісного технічного забезпечення значної кількості абонентів ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ» телекомунікаційними послугами. Тим самим, може порушуватись право громадян на отримання інформації згідно з Законом України «Про інформацію».

 

З метою налагодження діалогу між сторонами та унеможливлення реалізації вищезазначених погроз, просимо Вас, шановний Костянтине Івановичу, в межах своєї компетенції прийняти активну участь у припиненні протиправних антиконкурентних дій зі сторони ТОВ «АВІКОН ГРУП» в частині їх негативного впливу на ОСББ.

 

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                               О.П.Федієнко