Лист №43 від 22.03.10 року Голові Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Костицькому В.В. cтосовно стосовно проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі»

Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної експертної комісії України
з питань захисту суспільної моралі

Костицькому В.В.

 

 

 

 

 

 

Вих.43

від    22.03.10 р.

 

На ваш вих. №33/5-07 стосовно проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі»».

Шановний Василю Васильовичу!

Члени Комітету з питань свободи слова Інтернет Асоціації України (ІнАУ) уважно розглянули пропозиції Національної експертної комісії (НЕК) щодо внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» та дійшли висновку, що у запропонованому вигляді даний документ принесе суспільству більше шкоди, аніж користі. Виходячи з тексту законопроекту, оприлюдненому на сайті Комісії, експерти Комітету звертають Вашу увагу на наступні ключові пункти:

1.                      Законопроектом передбачається введення додаткового ліцензування на створення та розповсюдження продукції еротичного характеру. Фактично це призведе до необхідності отримувати таку ліцензію майже усім організаціям, які хоча б один раз використовували у своїй діяльності зображення оголеного людського тіла: виробники продукції для жінок, та чоловіків, друкарні, рекламні компанії, ЗМІ, та інші;

2.                      Для вирішення додатково покладених на себе завдань Комісія потребує значного збільшення фінансування та розширення штату, що збільшує навантаження на державний бюджет. Окрім того, заходи по створенню «Інформаційної системи даних щодо стану суспільної моралі» потребують виділення ще більших коштів, які можуть бути використані на більш нагальні потреби держави.

3.                      Законопроектом пропонується значно розширити повноваження НЕК, що фактично робить Комісію органом, що здійснює цензуру аудіо-, кіно-, відеопродукції. Зокрема НЕК покладає на себе обов’язки по експертизі усієї аудіо-, кіно-, відеопродукції, телевізійних та радіопрограм еротичного характеру, до введення такої продукції в обіг.

Виходячи з вищесказаного, ІнАУ вважає даний законопроект неприйнятним, та таким, що вводить цензуру, а також загрожує свободі слова та порушує права громадян України.

З повагою,

Голова Правління ІнАУ                                           Тетяна Попова