Лист №188 від 07.12.2010 Щодо умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р.

07.12.2010
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

п. Олійнику В.Ф.

 

копія: Голові Державного Комітету України

з питань регуляторної політики та підприємництва

п. Бродському М.Ю.

 

копія: Голові Антимонопольного комiтету України

п. Костусєву О.О.

 

Вих. №  188від 07.12.2010р.

 

 

Щодо Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р.

 

Шановний Володимире Филимоновичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо свою повагу Вам та очолюваній Вами Національній комісії з питань регулювання зв’язку України.

Інтернет Асоціації України вітає курс Президента та уряду України щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя, перш за все, у сфері економіки. У виступі Президента України Віктора Януковича на розширеному засіданні Комітету з економічних реформ з питань реалізації регуляторної реформи 28.09.2010 р. та у виступі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Кабінету Міністрів України 29 вересня 2010 року пролунали заклики до органів виконавчої влади України до активізації роботи щодо «скасування зайвих, часто безглуздих дозволів, погоджень, до суттєвого зменшення кількості нормативних актів, які сковують ділову ініціативу та підприємництво».

Ми закликаємо Вас до спільної праці у цьому напрямі.

Фахівцями Інтернет Асоціації України проведено аналіз Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р. та оприлюднених НКРЗ для громадського обговорення. На жаль, більшість пропозицій представників ІнАУ, які брали участь у засіданнях Робочої групи НКРЗ з обговорення проекту цього документу, не були враховані. Тому звертаємось до Вас з проханням про врахування цих пропозицій на етапі громадського обговорення документу.

З урахуванням тієї обставини, що переважна більшість положень Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р.,  суперечить підходам керівництва нашої держави щодо дерегуляції економіки, викликає заперечення представників ринку телекомунікацій або  потребує суттєвого доопрацювання через невідповідність чинному законодавству України, створює штучні перешкоди діяльності провайдерів телекомунікацій шляхом впровадження щодо них регуляторних норм, що мають розповсюджуватися лише на ті види телекомунікаційних послуг, які підлягають ліцензуванню, посилює адміністративний тиск на легально працюючих провайдерів і разом з тим не створює умов для їх захисту (див. додаток – Пропозиції щодо Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р.), звертаємось до Вас з проханням про відкликання Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р., та створення Робочої групи з питань опрацювання пропозицій з цього питання із залученням до неї представників провайдерів телекомунікацій. Зі свого боку, Інтернет Асоціація України готова направити своїх представників у цю Робочу групу.

 

Додаток: Пропозиції щодо Умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг доступу до Інтернет, взятих за основу рішенням НКРЗ № 512 від 11.11.2010 р., на 7 арк.

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління ІнАУ                                Тетяна Попова