Лист №165 від 16.09.2014 ТОВ "НВП "Укрвермікуліт"" щодо прохання заборони доступу до ресурсу www.wayhome.tv та www.youtube.com/watch?v=6fqJaBmx5nU

16.09.2014
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Генеральному директору

ТОВ «НВП «Укрвермікуліт»

Кладьку Д.А.

 

 

 

 

Вих. №165

від «16» вересня 2014 року

 

На Ваш вих. №160-3 від 09.09.2014 р. щодо прохання заборони доступу до ресурсу www.wayhome.tv та www.youtube.com/watch?v=6fqJaBmx5nU

 

Шановний Дмитре Анатолійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 160 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Ми цілком поділяємо Вашу стурбованість щодо необхідності виконання зазначених Вами рішень суду. Разом з тим мусимо зазначити, що ІнАУ згідно законодавства України не має правових підстав та інструментів щодо здійснення кваліфікації зазначеного порушення авторських прав та щодо проведення експертиз і слідчих дій із встановлення суб’єктів господарювання, які забезпечують доступ до вказаних Вами сайтів. ІнАУ також не має механізмів впливу на суб’єктів господарювання, які забезпечують доступ до зазначених сайтів, щодо вчинення ними дій із блокування або обмеження доступу незалежно від того, є ці суб’єкти господарювання членами Асоціації, чи ні.

Повноваженнями щодо кваліфікації правопорушення, проведення відповідних слідчих дій та накладання зобов’язань на суб’єктів господарювання щодо обмеження доступу до сайтів згідно законодавства України володіють виключно відповідні судові та правоохоронні органи.

Зокрема, нормою ст. 38 Закону України «Про телекомунікації» передбачено право операторів, провайдерів телекомунікацій здійснювати відключення кінцевого обладнання на підставі рішення суду, якщо воно використовується абонентом для вчинення протиправних дій. Чинна редакція вказаної статті Закону України «Про телекомунікації» відповідає приписам ст.124 Конституції України, відповідно до якої правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.

Виходячи з наданих Вами матеріалів, зазначені Вами рішення судів не стосувалось суб’єктів господарювання, які забезпечують доступ до вказаних Вами сайтів, а зобов’язували видалити недостовірну інформацію безпосередньо відповідача.

З огляду на зазначене, пропонуємо Вам вирішити питання шляхом звернення до правоохоронних органів з метою надання права суб’єктам господарювання здійснити відключення кінцевого обладнання абонента, яке використовується для протиправних дій.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                     Т.Попова