Лист №121 від 10.07.2017р. Голові НКРЗІ Животовському О.М. щодо критичної ситуації, яка склалася через пошкодження кабельних телемереж на мостових переходах та інших об’єктах інфраструктури

Вихідні реквізити
№121
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
НКРЗІ, Національна комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

Голові Національної комісії, що

здійснює державне регулювання у

сфері зв’язку та інформатизації

Животовському О.М.

 

 

 

Вих.№121

Від 10 липня 2017р.

 

Щодо критичної ситуації, яка склалася

через пошкодження кабельних телемереж

на мостових переходах та інших об’єктах

інфраструктури

 

 

Шановний Олександре Миколайовичу!

 

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ) висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Наразі у Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку передано на доопрацювання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за пошкодження телекомунікаційних мереж) (№ 4497 від 21.04.2016), який має на меті вдосконалення норм законодавства, які визначають відповідальність за порушення, як правил охорони технічних засобів, споруд телекомунікаційних мереж, так і їх пошкодження, що є наслідком, як крадіжок кабелів у лініях зв’язку, елементів телекомунікаційного обладнання, так і інших дій, не пов’язаних із крадіжками.

Крім цього, з ініціативи Комітету з питань інформатизації та зв’язку спільно із Дніпропетровською облдержадміністрацією, територіальними підрозділами органів державної влади та представниками галузі ІКТ 16 червня 2017 року було проведено виїзне засідання, у ході якого обговорено питання крадіжок та пошкодження телекомунікаційного обладнання, як потенційної загрози для національної безпеки. Як було підкреслено, необхідність проведення обговорення такої проблематики зумовлена високою кількістю злочинів, що вчиняються в державі, пов’язаних з крадіжкою та пошкодженням телекомунікаційного обладнання, кабельних, радіорелейних ліній зв’язку, порушенням цілісності колодязів кабельної каналізації електрозв’язку з метою проникнення в них.

Проте останнім часом збільшились випадки саме навмисного руйнування колодязів кабельної каналізації електрозв’язку, телекомунікаційного обладнання, що має наслідком нанесення значної майнової шкоди як операторам, провайдерам телекомунікацій, так і абонентам, та проявляється у перешкоджанні доступу до інформації, користуванні послугами Інтернет, кабельного телебачення на тривалий час. Розкрадання та пошкодження кабельних телемереж, інших технічних засобів телекомунікацій загрожує системі оповіщення населення, в т.ч. в умовах надзвичайних ситуацій, загрожує належній роботі лікарняних та інших установ, своєчасному реагуванню, за необхідності, працівників інших державних органів. Тобто, існують реальні ризики посягання на основи національної безпеки держави.

З останніх прикладів у м. Київ, такі випадки пошкодження майна найчастіше відбуваються у колодязях кабельної каналізації електрозв’язку біля мостових переходів та вже вказують про можливість існування злочинної групи за налагодженою схемою, яка вчиняє підпали інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку. Такі дії, на нашу думку, можуть мати ознаки злочинів, передбачених ст. 113 (диверсія) та ст. 258 (терористичний акт) КК України.

У зв’язку з цим потребує посилення організація заходів з попередження надзвичайних подій та протидії незаконного втручання у роботу об’єктів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, в т.ч. посилення охорони мостових переходів, їх огляд профільними працівниками, та, за можливості, встановлення засобів відеофіксації, що забезпечить сталість функціонування телекомунікаційних мереж. Крім цього, вважаємо, великі мостові переходи через р. Дніпро, як-то Південний, Московський, Дарницький та міст Патона, потребують цілодобового нагляду та охорони.

Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про телекомунікації», НКРЗІ, зокрема, вносить пропозиції до органів державної влади щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, стандартів у сфері телекомунікацій; створює сприятливі організаційні та економічні умови для залучення інвестицій у сферу телекомунікацій, тощо.

Враховуючи наведене, просимо НКРЗІ, як орган державного регулювання у сфері телекомунікацій, у межах визначених законом повноважень, сприяти на загальнодержавному рівні у питанні протидії злочинним діянням, пов’язаним із розкраданням та навмисним знищенням кабельних телемереж та телекомунікаційного обладнання та, активно, у взаємодії з іншими державними органами провести комплекс заходів, направлених на захист інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку в державі в цілому та, зокрема, у м. Київ.

 

 

З повагою,

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                                                                         О. Федієнко