Лист №07/1-2 від 12.01.2017 КМУ та Нацраді щодо Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору

Вихідні реквізити
№07/1-2 від 12.01.2017
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
Прем'єр-міністр України
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Прем'єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Голові Національної ради України з питань

телебачення і радіомовлення

Артеменко Ю.А.

 

Вих. №7/1-2

від «12» січня 2017 року

 

Щодо Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору

 

Інтернет Асоціація України, як повноважний представник суб'єктів господарювання у сфері телебачення і радіомовлення, просить Вас докласти всіх зусиль і терміново внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 412 від 13.04.2011 р. «Про затвердження Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги», останні зміни до якої затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №1014 від 28.12.2016 року (далі – Методика).

Методикою визначається порядок розрахунків розмірів ліцензійного збору у сфері телебачення і радіомовлення, в основу якого покладений розмір мінімальної заробітної плати.

У зв'язку з тим, що громадське обговорення Методики відбувалося у період до прийняття Урядом рішення про значне підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн., і ніхто не міг передбачити кричущих негативних наслідків застосування діючої Методики через зростання заробітної плати, починаючи з 1 січня 2017 року. Зростання розміру ліцензійного збору більше, ніж вдвічі, - економічно не обґрунтоване, призведе до зупинки розгляду ліцензійних справ, припинення законної діяльності багатьох ЗМІ, які прагнуть розвитку, блокування вступу нових учасників на телевізійний ринок. Така ситуація є неприпустимою, оскільки ускладнить забезпечення достатньої кількості ЗМІ або засобів їхнього поширення, що доступні для суспільства та знаходяться у власності різних осіб, забезпечуючи структурний плюралізм медіа. Тобто, існуюча Методика на сьогодні є перешкодою для економічного розвитку та може навіть становити загрозу для національної безпеки та демократичного розвитку країни в разі надмірної концентрації.

Через те, просимо Вас звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням у надзвичайному порядку внести зміни до Методики:

у розділі «2» показник «S – розмір мінімальної заробітної плати, гривень» – замінити на показник «S - прожитковий мінімум для працездатних осіб, гривень»;

у розділі «3» слова «мінімальна заробітна плата» замінити словами «прожитковий мінімум для працездатних осіб»;

у розділі «4» у пунктах 1), 2) слова «мінімальна заробітна плата» замінити словами «прожитковий мінімум для працездатних осіб».

Подальше удосконалення Методики пропонуємо здійснювати у плановому режимі, відповідно до діючого законодавства щодо прийняття регуляторних актів.

 

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                    О.П. Федієнко