Лист № 38 від 22.02.2011 р. Голові НКРЗ Яцуку П.П. щодо відкликання проекту змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій з процедури погодження

22.02.2011
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії  

з питань регулювання зв’язку України

Яцуку П.П.

 

 

 

 

Вих. № 38

від 22 лютого 2011 р.

 

 

Щодо  відкликання  проекту  змін

 до Порядку здійснення державного нагляду

 за ринком телекомунікацій з процедури погодження

 

 

 

Шановний Петре Петровичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюємо свою повагу Вам та очолюваній Вами Національній комісії з питань регулювання зв’язку України та звертаємось з  приводу наступного.

За результатами проведеної наради представників органів виконавчої влади та громадськості, яка відбулася 15 грудня 2010 року, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва відмовив у погодженні проекту рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) «Про схвалення Змін до Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій» (вих. № 1623617 від.12.2010).

Згідно з рішенням голови НКРЗ в період грудня 2010 – січня 2011р.р. робоча група у складі представників Державної інспекції зв’язку (ДІЗ), УСПП та Інтернет Асоціації України (ІнАУ), під головуванням колишнього члена НКРЗ Ткаченка М.М. напрацювала нову редакцію проекту Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій (проект Порядку). За результатами роботи було складено протокол погодженої частини та протокол розбіжностей з зауваженнями і пропозиціями, які офіційно передано для розгляду до НКРЗ

В порушення пункту 6.4.5. Регламенту НКРЗ, затвердженого рішенням НКРЗ від 10.06.08 № 1050, зазначений проект Порядку без попередження та запрошення учасників робочої групи був розглянутий на засіданні НКРЗ і схвалений рішенням №50 від 03.02.2011 без урахування протоколу розбіжностей та оприлюднений 10.02.2011. При цьому, в порушення частини сьомої статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта не розглянуті, а мотивацію їх відхиляння членам робочої групи не доведено.

Крім того, частина пунктів в нової редакції набула нового сенсу.

Неузгодженими в проекті Порядку залишились такі ключові позиції:

- спроба розширити межі повноважень ДІЗ та НКРЗ понад ті, що визначено Законом «Про телекомунікації»;

- залучення до участі у здійснені заходів державного нагляду інших осіб, які не є співробітниками ДІЗ;

- надання права посадовим особам щодо складання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов;

- внесення в акти перевірок інших питань, крім тих, що визначено у посвідченні;

- звуження прав суб'єктів ринку телекомунікацій щодо підстав не допускати посадових осіб ДІЗ до здійснення державного нагляду.

В зв`язку з вищевикладеним, просимо Вас, шановний Петре Петровичу, відкликати проект Порядку здійснення державного нагляду за ринком телекомунікацій з процедури погодження для його розгляду та опрацюванню новим складом Комісії з урахуванням зауважень ІнАУ та УСПП, так як дії попереднього складу Комісії суперечать Курсу дерегуляції економки Держави, який визначений Президентом України на засіданні Комітету з економічних реформ при Президентові України.

ІнАУ залишає за собою право використовувати усі законні процедури для виконання Статутної мети.

 

 

 

 

 

З повагою,

 

Голова Правління ІнАУ                                                                        Т. Попова