Лист № 33 від 15.02.2013 р. НКРЗІ щодо пропозицій ІнАУ стосовно Координаційної ради нацональних доменів

16.02.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

Яцуку П.П.

 

Копія: Голові Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України

Семиноженку В.П.

 

Вих. № 33

від 15.02.2013 р.

 

 

Пропозиції Інтернет Асоціації України

щодо Координаційної ради національних доменів

 

 

 

 

Шановний Петре Петровичу!

Згідно Наказу В.О. Голови НКРЗІ № 1/нк від 10.01.2013 р. «Про утворення ініціативної групи з підготовки зборів для формування складу Координаційної ради національних доменів» була сформована ініціативна група з підготовки зборів для формування складу Координаційної ради національних доменів, з запрошенням до неї представника Інтернет Асоціації України.

Відповідно до п.1. результативної частини протоколу №1 засідання ініціативної групи з підготовки зборів для формування складу Координаційної ради національних доменів від 17.01.2013 р. направляю пропозиції Інтернет Асоціації України щодо створення Координаційної ради національних доменів (далі – Координаційної ради).

1. До участі в Координаційній раді мають бути запрошені представники неприбуткових  самоврядних організацій бізнесу та громадськості, які представляють інтереси операторів / провайдерів телекомунікацій, реєстраторів доменних імен, а також єдиний представник держави.

2. Оскільки згідно Указу Президента України № 437/2011 «Про затвердження Положення про Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України» координація адміністрування адресного простору національного сегмента мережі Інтернет покладена на Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, саме цей орган має представляти державу в Координаційній раді.

3. Принципом діяльності Координаційної ради має бути модель колективного управління (мультістейкхолдерізм). Рішення Координаційної ради повинні формуватися на основі консенсусу з правом «вето» представника держави.

4. Координаційна Рада має бути незалежною організацією, відокремленою від будь-якого державного органу.

5. При формуванні Координаційної ради національних доменів мають враховуватись положення Концепції розвитку домену .UA (www.inau.org.ua/19.290.0.0.1.0.phtml), запропонованої Інтернет Асоціацією України та рядом інших представників ринку доменних реєстрацій.

 

З повагою,

 

 

Виконавчий директор

 Інтернет Асоціації України                                                                            В.Куковський