Лист № 26 від 03.03.2020 НКРЕКП щодо внесення змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії

Вихідні реквізити
Вих. № 26 від 03.03.2020
Відправник
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач
НКРЕКП, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

ТАРАСЮКУ В.В.

вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03057

 

Копія:

Віце-прем’єр-міністру – Міністру  цифрової трансформації України

ФЕДОРОВУ М.А.

вул. Ділова, 24, м. Київ, 02000

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації

КРЯЧКУ М.В.

вул. Садова, 3а, м. Київ, 01008

 

Голові Комітету Верховної Ради України з питань

енергетики та житлово-комунальних послуг

ГЕРУСУ А.М.

вул. Липська, 3, м. Київ, 01021

Вих. № 26

від 03 березня 2020 року

 

Щодо внесення змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії

 

Шановний Валерію Володимировичу!

Інтернет Асоціація України, до складу якої входить понад 220 суб’єктів господарювання у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Оператори, провайдери телекомунікацій отримують на договірних засадах з власниками (володільцями) доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів телекомунікацій (потужністю до 0, 1 кВт) з метою забезпечення функціонування телекомунікаційних мереж з використанням яких надаються телекомунікаційні послуги абонентам.

До набуття 19.04.2018 чинності Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – Правила), тимчасове безоблікове користування електричною енергією здійснювалося на підставі договору про тимчасове безоблікове користування електричною енергією між споживачем та постачальником електричної енергії. Підключення струмоприймачів споживача у такому випадку здійснювалося власником електричної мережі.

Наразі, як нам повідомляють окремі оператори, провайдери телекомунікацій з м. Дніпро, обленерго, з посиланням на пункт 2.3.15 Правил, відмовляє у використанні електричної енергії без встановлення засобу вимірювальної техніки, оскільки оператори, провайдери надають телекомунікаційні послуги. Використання електричної енергії без встановлення засобу вимірювальної техніки можливо лише для виконання тимчасових робіт.

Отже, склалась ситуація, що приєднання струмоприймачів власників телекомунікаційних мереж та споживання електричної енергії в обсягах, необхідних для функціонування технічних засобів телекомунікацій, неможливе без встановлення лічильників обліку електричної енергії.

Оператори, провайдери телекомунікацій вважають, що встановлення таких лічильників та обладнання для надання телекомунікаційних послуг потужністю до 0,1 кВт є недоцільним, оскільки приєднання струмоприймачів з сумарною потужністю по кожній точці приєднання до 0,1 кВт потребує встановлення лічильників підвищеного класу точності. Встановлення такого обладнання також передбачає наявність відокремлених площ оренди, що в більшості випадків функціонування телекомунікаційних мереж технічно не може бути забезпечено.

Вимога щодо встановлення лічильників разом з відсутністю технічної можливості для її виконання створює корупційні ризики у взаємодії операторів телекомунікацій і представників власників електричних мереж і формує об’єктивні перешкоди для розвитку електронних комунікацій, що стримує впровадження урядових програм у сфері діджиталізації і розвитку цифрової економіки.

Таким чином, вважаємо, що вказані положення Правил не враховують специфіку діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій, створюють додаткові невиправдані незручності в функціонуванні технічних засобів телекомунікацій.

Враховуючи вищенаведене, звертаємось до Вас із проханням переглянути та внести зміни до Правил та інших нормативно-правових актів, які б дозволили і надалі операторам, провайдерам телекомунікацій здійснювати свою діяльність шляхом приєднання струмоприймачів без встановлення засобів вимірювання електричної енергії та на підставі договору, укладеного з обленерго.

Зі свого боку, Інтернет Асоціація України готова сприяти створенню механізмів  співпраці операторів телекомунікацій з власниками електричних мереж у сфері забезпечення дистанційного збору інформації з приладів обліку електроенергії.

           

З повагою

Голова Правління Інтернет Асоціації України                                                 А. Пятніков