Лист № 234/25.12.09 р. Голові Асоціації учасників електронного бізнесу України Сідельову П.А. стосовно законопроекту № 4764 від 03.07.2009 року «Про загальнодержавний збір на розвиток театрального мистецтва та кінематографії в Україні»

25.12.2009
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Асоціації учасників

 електронного бізнесу України

Сідельову П.А.

 

 

 

Вих. 234

від 25.12. 2009 р.

 

Шановний Павле Анатолійовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) щиро поділяє стурбованість учасників інтернет-ринку з приводу можливості посилення фіскального навантаження на господарюючих суб’єктів. Ми вважаємо шкідливим в умовах фінансової та економічної кризи додаткове навантаження галузі телекомунікацій новими податками та зборами, зокрема щодо обкладання вартості послуг, які надаються локальними мережами отримання і передання даних (Інтранет), та вартості послуг, які надаються глобальними мережами отримання та передання даних (Інтернет) збором у розмірі 1% на розвиток театрального мистецтва та кінематографії в Україні, як це передбачено у законопроекті №4764 від 03.07.2009 року «Про загальнодержавний збір на розвиток театрального мистецтва та кінематографії в Україні».

ІнАУ займає активну позицію щодо протистояння прийняттю вказаного законопроекту. Зокрема, 15 липня 2009 року ІнАУ спільно з УСПП проведено круглий стіл «Формування механізмів справедливої конкуренції на ринку доступу до кабельної каналізації електрозв’язку», під час якого розглядалось зазначене питання і було прийняте рішення щодо доцільності відхилення вказаного законопроекту, яке було направлене до відповідних профільних комітетів Верховної Ради України.

На жаль, наша позиція не була врахована під час проведеної              наради 25 вересня 2009 року у Комітеті Верховної Ради України з

питань податкової та митної політики, в якій взяли участь представники ІнАУ. Тому, 30 вересня 2009 року ІнАУ було повторно направлено листа до відповідних профільних комітетів відносно цього законопроекту з обґрунтованими вимогами щодо його відхилення. А на круглому столі «Законодавче врегулювання проблем розвитку ІКТ-галузі України на сучасному етапі», який було проведено ІнАУ у рамках виставки ЕЕВС 22 жовтня 2009 року, відбулося повторне обговорення проблем, які створює вказаний законопроект, і прийнято рішення щодо доцільності його відхилення, про що було направлено лист до Верховної Ради України.

ІнАУ вдячна Вам за пропозицію співпраці у питанні щодо протидії прийняттю законопроекту №4674 «Про загальнодержавний податок на розвиток театрального мистецтва і кінематографії в Україні», який підготовлений народним депутатом Терьохіним С.А. При цьому інформуємо, що 18.12.2009 року зареєстровано проект Постанови №4764/П (народного депутата Яценка А.В.) про відхилення зазначеного проекту Закону України.

Ми готові до спільних узгоджених дій, до проведення таких публічних заходів, які сприятимуть покращенню податкового клімату для суб’єктів господарювання в галузі телекомунікацій, подальшому розвитку українського інформаційного простору, але при цьому будуть вчасними та ефективно результативними.

 

 

 

З повагою,

Голова Правління ІнАУ                                                     Тетяна Попова