Лист № 186 від 22.06.2011 р. Голові Комітету з питань транспорту і зв'язку Верховної Ради України п. Мироненко М.І. щодо відхилення у другому читанні законопроекту № 7031 про внесення змін до деяких законодавчих актів України

22.06.2011
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Комітету з питань транспорту і зв’язку

Верховної Ради України

п. Мироненко М.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вих. № 186

від 22 червня 2011 р.

 

Щодо відхилення у другому читанні законопроекту

№7031 про внесення змін до деяких законодавчих

актів України  (щодо спрощення умов доступу на ринок

телекомунікаційних послуг)

 

 

Шановний Михайле Івановичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи  інтереси понад 110 членів, вдруге звертається до Комітету з питань транспорту і зв’язку Верховної Ради України та до Вас, як Голови Комітету, з проханням рекомендувати відхилити законопроект №7031 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення умов доступу на ринок телекомунікаційних послуг), який було зареєстровано 12 серпня 2010 року та прийнято за основу 1 грудня 2011 року (див. лист ІнАУ Голові Комітету з питань транспорту і зв’язку Верховної Ради України №142 від 31.08.2010 р.).

            Після внесення правок Народних Депутатів України до розгляду у другому читанні законопроект не позбувся свого головного недоліку – розширення владних повноважень Національної комісії з питань регулювання зв’язку України щодо встановлення Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та ведення Реєстру телекомунікаційних послуг і визначення порядку його ведення. Оскільки ці Правила та порядок ведення Реєстру є підзаконними актами, то не є зрозумілою на даний час низка питань стосовно регламенту їх ведення та функціонування в частинах, коли вони будуть відпрацьовані, чим будуть відрізнятися від Ліцензійних умов та інших порядків, в які терміни і на чий розсуд в них будуть вноситися зміни, тощо. Також немає жодних пояснень щодо переліку телекомунікаційних послуг, які потраплять до цього Реєстру. Крім того, зміни, які пропонується внести до п.1 ст. 44 ЗУ «Про телекомунікації» стосовно визначення поняття «правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій», не відображають сутності цих правил. ІнАУ вважає, що ці зміни є черговою спробою регулювання Інтернет-діяльності та створюють передумови для порушення прав та інтересів інтернет-спільноти України. Спроба введення таким чином регулювання Інтернету не тільки порушує законні права Інтернет-спільноти, але це й крок назад у відношенні щодо спрощення доступу на ринок.  Це суперечить загальноєвропейським нормам законодавчого проектування, де немає нічого подібного, що пропонується у цьому законопроекті. У цьому Законопроекті немає «заявчого европейского підхіду».

Законопроект в нової редакції не тільки не врахував  всі зауваження ІнАУ, але по сенсу викладеного він не відповідає своїй назві – «не спрощує умови доступу на ринок телекомунікаційних послуг » для операторів і провайдерів телекомунікацій. У такої редакції Законопроект скоріше набуває сенсу не про спрощення, а про обмеження доступу на ринок телекомунікаційних послуг.

Підсумовуючи вищевикладене, просимо Вас при розгляді законопроекту №7031 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення умов доступу на ринок телекомунікаційних послуг)» у другому читанні рекомендувати відхилити його та не виносити на розгляд до сесійної зали Верховної Ради України.

 

 

    З повагою,

Голова Правління ІнАУ                                                                        Тетяна Попова