Лист № 149 від 01.09.2017 Державній фіскальній службі щодо переходу на електронну взаємодію ДФС України та бізнесу з використанням відкритих та документованих інтерфейсів (API)

01.09.2017
Вихідні реквізити: 
Вих. № 149 від 01.09.2017
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України
Отримувач: 
Державна фіскальна служба України

 

Першому заступнику Голови Державної

фіскальної служби України

БІЛАНУ С.В.                                       

Львівська площа, 8, м. Київ, 04053

 

 

 

 

 

Вих. №­­­ 149

Від 01 вересня 2017 р.

 

Щодо переходу на електронну взаємодію

Державної фіскальної служби України та бізнесу з

використанням відкритих та документованих

інтерфейсів (API)

 

 

Шановний Сергію Васильовичу!

Інтернет Асоціація України (далі – ІнАУ), яка об’єднує понад 190 суб’єктів господарювання України у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та напрямком діяльності якої є сприяння розвитку українського сегменту глобальної мережі Інтернет та розвитку ІКТ України, висловлює Вам свою повагу та звертається з приводу наступного.

Ми повністю підтримуємо зусилля Державної фіскальної служби України щодо розвитку інструментів електронного документообігу між державними органами та суб'єктами підприємницької діяльності.

Разом з тим зазначаємо, що останні події, пов'язані з глобальною та успішною кібератакою на інфраструктуру України показали, що впровадження електронного документообігу в Україні має суттєві вади. Ці вади пов'язані із тим, що для використання електронного документообігу підприємствам фактично нав'язується закрите програмне забезпечення обмеженого кола виробників, які використовують монопольне становище та часто не звертають уваги на безпеку своєї продукції, внутрішніх процесів, а також змушують підприємства використовувати лише особливо вразливі операційні системи сімейства MS Windows.

Інтернет Асоціація України просить Вас розглянути можливість переходу на електронну взаємодію Державної фіскальної служби України та бізнесу з використанням відкритих та документованих інтерфейсів (API) для здачі звітності, реєстрації податкових накладних, запитів до державних реєстрів тощо.

Відкритий та документований API відкриє можливості для швидкого створення різноманіття програмного забезпечення, розробники якого будуть конкурувати між собою за користувачів. Це дозволить розвиток більш якісного, надійного та дешевого ПЗ для роботи з державними установами. Відсутність монополізму на цьому ринку також унеможливлює вектор атаки, який був використаний вірусом Petya.A та може бути використаний наступних разів іншим шкідливим та терористичним ПЗ.

Члени Інтернет Асоціації України мають відповідних кваліфікованих фахівців, що в разі потреби бажають надати безоплатну допомогу у проектуванні та впровадженні такого API.

 

 

З повагою,

Голова Правління

Інтернет Асоціації України                                                                                                                    О. Федієнко