Лист № 140 від 05.09.2012 р. до НКРЗІ стосовно врегулювання відносин між ПАТ"Укртелеком" та ТОВ ВК "Кримтел"

05.09.2012
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

п-ві Яцуку П.П. 

 

 

Вих. № 140

від 05 вересня 2012 р.

 

Шановний Петре Петровичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) висловлює Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

1 серпня 2012 року оператор телекомунікацій ПАТ «Укртелеком» в односторонньому порядку розірвав взаємоз’єднання з оператором телекомунікацій  ТОВ Виробнича компанія «Кримтел». Підставою розірвання взаємоз’єднання стало рішення Господарського суду Автономної Республіки Крим, який своєю Постановою від 14 червня 2012 р. у справі № 5002-12/1808-2012 відкрив відносно боржника ТОВ Виробнича компанія «Кримтел» ліквідаційну процедуру та встановив кінцевий строк ліквідаційної процедури 14 червня 2013 р.

НКРЗІ розглянула питання Про врегулювання відносин ПАТ «Укртелеком» та ТОВ ВК «Кримтел» щодо взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж при розірванні договору та своїм Рішенням № 417 від 16.08.2012 відмовила ТОВ ВК «Кримтел» у задоволенні звернення щодо відновлення взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж ТОВ ВК «Кримтел» та ПАТ «Укртелеком» та рекомендувала ТОВ ВК «Кримтел» та ПАТ «Укртелеком» захист власних господарських інтересів здійснювати у встановленому законодавством судовому порядку.

Звертаємо Вашу увагу, що у даному випадку йдеться не лише про захист господарських інтересів операторів телекомунікацій, а про захист прав близько 20 тис. абонентів фіксованого телефонного зв’язку у м. Сімферополь на вільний доступ до телекомунікаційних послуг та про порушення основних принципів діяльності у сфері телекомунікацій, а саме принципу доступу  споживачів до загальнодоступних телекомунікаційних і принципу взаємодії та  взаємозв'язаності  телекомунікаційних  мереж для забезпечення можливості зв'язку між споживачами всіх мереж. Порушення цих найголовніших принципів діяльності у сфері телекомунікацій у таких масштабах відбувається в Україні вперше, що дискредитує як галузь телекомунікаій України в цілому, так і вітчизняні органи державного регулювання у сфері телекомунікацій.

Безперечно, суд встановить істину і визначить відповідальних у цій справі, але весь потрібний для судових розглядів час мережа фіксованого зв’язку залишається порушеною, від чого шкода галузі та державі щодня поглиблюється.

Тому ми звертаємось до Вас з проханням ініціювати повторний розгляд цього питання НКРЗІ з метою негайного відновлення взаємоз’єднання телекомунікаційних мереж ТОВ ВК «Кримтел» та ПАТ «Укртелеком». Таке рішення, на наш погляд, повною мірою відповідатиме одному з основних завдань НКРЗІ, яке полягає в здійсненні  державного  регулювання  та  нагляду  у  сфері телекомунікацій з метою максимального задоволення попиту споживачів на послуги зв'язку та інформаційні послуги.

 

З повагою,

 Голова Правління ІнАУ                                                               Сергій Бойко