Лист № 108/01 від 18.05.09 р. стосовно рішення НКРЗ № 1348 від 12.02.09 р. «Про схвалення проекту Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого міжнародного, міжміського, місцевого телефонного зв'язку ...

18.05.2009
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Міністру юстиції України

Оніщуку Миколі Васильовичу  

 

Копія: Голові Національної комісії з питань регулювання зв’язку України

Колобову Сергію Олександровичу

 

Копія: Голові Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва 

Кужель Олександрі Володимирівні

 

Копія: В.о. Голови Антимонопольного комітету України

Мельниченко Олександру Івановичу

 

 

 

 

Вих. № 108/01від 18.05.2009 р. 

Щодо рішення НКРЗ № 1348 від 12.02.09 р. «Про схвалення проекту Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого міжнародного, міжміського, місцевого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку».

 

Шановний Миколо Васильовичу!

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), виконуючи свою статутну мету та представляючи законні інтереси більш ніж 80 телекомунікаційних компаній, даним листом звертається до повноважних органів державної влади та висловлює своє занепокоєння шкодою, яку завдає ринку інформаційно-комунікаційних технологій рішення НКРЗ № 1348 від 12.02.09 р. «Про схвалення проекту Ліцензійних умов здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого міжнародного, міжміського, місцевого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку».

Просимо Вас відмовити у реєстрації рішення НКРЗ № 1348 від 12.02.09 р. з огляду на таке.

1. Рішення створює проблеми для існуючих операторів ринку, які вклали кошти в розбудову мереж, проекти у відповідній місцевості і у відповідні технології. Разом з тим, вихід на ринок нових операторів з прийняттям цього рішення не полегшується, а навіть ускладнюється саме через відсутність ліцензії на IP-телефонію, штучне введення відсоткового співвідношення місцевості, що може стати приводом для суб’єктивних рішень і непрозорості.

2. Проектом рішення НКРЗ № 1348 від 12.02.09 р. вводяться нові послуги, які не визначені законом України «Про телекомунікації». Це стосується надання послуг фіксованого місцевого телефонного зв'язку у сільській місцевості з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку (ліцензія видається на заявлені регіони), а також визначення відсоткового співвідношення місцевості  щодо задіяння номерного ресурсу, що може розцінюватися як втручання в комерційну діяльність операторів. Також рішення порушує норму закону України «Про телекомунікації» у частині необхідних документів, які подаються в ліцензійному пакеті (зокрема, це стосується  договору оренди виробничого приміщення).

3. Проектом рішення пропонується виключити послугу ІР-телефонії, що може привести до проблемних питань операторів, які мають діючі ліцензії на надання послуг зв’язку з використанням технології ІР-телефонії. Впровадження рішення може призвести до нівелювання якості послуг міжнародної та міжміської телефонії через прирівнювання якісних універсальних послуг до послуг голосового зв’язку через Інтернет.

Існуюча практика ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг фіксованого міжнародного, міжміського, місцевого телефонного зв'язку цілком відповідає діючому законодавству України, апробована практикою та не потребує кардинальних змін.

Сподіваємося на Вашу підтримку.

 

З повагою,

Виконавчий директор ІнАУ                                              Володимир Куковський