Лист № 03 від 09.01.2013 р. Одеському міському Голові щодо рішення Одеської міської ради «Про затвердження Правил по установці обладнання телекомунікаційних засобів на будівлях та спорудах міста Одеси»

09.01.2013
Відправник: 
ІнАУ, Інтернет Асоціація України

Одеському міському Голові

      п-ві Костусєву О.О.

 

копія: Голові Антимонопольного комітету України

п-ві Цушку В.П.

 

копія: Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України

п-ві Яцуку П.П.

 

 

копія: Директору КП «Одеські інженерні мережі»

п-ві Сабадирєву А.І.

 

Вих № 03

від 9 січня 2013 р.

      

 

Щодо проекту рішення Одеської міської ради «Про затвердження Правил по установці обладнання телекомунікаційних засобів на будівлях та спорудах міста Одеси»

 

 

Шановний Олексію Олексійовичу!

 

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), яка об’єднує понад 130 підприємств сфери інформаційно-телекомунікаційних технологій України, висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

На офіційному сайті міста Одеси www.odessa.ua та в газеті «Одесский вестник» №39 від 07.12.2012 р. опубліковано проект рішення Одеської міської ради «Про затвердження Правил по установці обладнання телекомунікаційних засобів на будівлях та спорудах міста Одеси» (далі - Проекту). Даний Проект був розроблений відповідно до рішення Одеської міської ради № 534-VI від 08.04.2011 р. На 10.01.2013 р. заплановані громадські слухання з обговорення Проекту.

Інтернет Асоціація України цілком поділяє декларовану мету Проекту - встановлення порядку щодо розміщення об'єктів телекомунікацій і слабкострумових мереж, а також створення сприятливих умов для суб'єктів господарювання, які надають телекомунікаційні послуги.

Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Доручення Президента України від 21 березня 2012 року “Щодо запровадження новітніх технологій у сфері телекомунікацій, які відповідають міжнародним стандартам, забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет” Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі - НКРЗІ) було опрацьовано та схвалено Рішенням НКРЗІ від 18.10.2012 № 523 проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до житлового фонду всіх форм власності для організації та проведення відповідних будівельних, монтажних робіт для забезпечення доступу споживачів до мережі Інтернет” (далі — проект Правил). Даний документ визначає єдині для всієї країни правила доступу операторів та провайдерів телекомунікацій до житлового фонду всіх форм власності для розміщення та експлуатації обладнання телекомунікаційних засобів у будівлях та спорудах.

Схвалений НКРЗІ проект Правил було розроблено спільно з провідними асоціаціями галузі зв'язку, учасниками ринку телекомунікацій та з урахуванням пропозицій та зауважень заінтересованих органів державної влади (в тому числі Антимонопольного комітету України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України), що в свою чергу дало змогу передбачити в ньому шляхи ефективного вирішення проблемних питань доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до житлового фонду.

Виходячи із завдань, поставлених у Дорученні Президента України від 21 березня 2012 року, та беручи до уваги підготовку до затвердження проекту «Правил доступу операторів, провайдерів телекомунікацій до житлового фонду всіх форм власності для організації та проведення відповідних будівельних, монтажних робіт для забезпечення доступу споживачів до мережі Інтернет», який на загальнодержавному рівні вирішує питання встановлення порядку розміщення об'єктів телекомунікацій і слабкострумових мереж, що є декларованою метою Проекту рішення Одеської міської ради «Про затвердження Правил по установці обладнання телекомунікаційних засобів на будівлях та спорудах міста Одеси», просимо Вас зняти даний проект з розгляду.

Також звертаємо Вашу увагу, що згідно частини четвертої статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані погоджувати з Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями проекти нормативно-правових актів та інших рішень, які можуть вплинути на конкуренцію, зокрема щодо створення суб'єктів господарювання, встановлення і зміни правил їх поведінки на ринку, або такі, що можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на відповідних ринках.

 

З повагою,

 

 

Виконавчий директор

Інтернет Асоцації України                                                        В.Куковський